وال مش چیست؟

شرکت ساختمانی اندرکنش زمین پی سازه با نام تجاری والمش و با هدف افزایش سطح ایمنی ساختمانها و علی الخصوص پیشگیری از فروریزش دیوارهای غیرسازه ای ساختمان و حفاظت از جان انسانها  در هنگام وقوع زلزله تاسیس گردیده است.والمش راهکاری نوین، فنی و مقرون به صرفه برای مهار لرزه ای دیوارهای غیرسازه ای ساختمان میباشد.

در فناوری والمش به منظور پیشگیری از فروریزش دیوارهای ساختمان در برابر نیروهای جانبی همچون زلزله و باد، از شبکه الیاف شیشه (فایبر گلس) استفاده میشود و همانطور که در پیوست ششم استاندارد 2800، از این روش به عنوان یک روش نوین مهار دیوار نام میبرد، با توجه به اینکه در این روش هیچ نیازی به وادار افقی و عمودی و میلگرد بستر نمیباشد، از نظر اقتصادی کاملا به صرفه میباشد.

والمش از گردهمایی تعدادی از جوانان نخبه و با انگیزه شکل گرفته و تا کنون توانسته است در بسیاری از پروژه های اقصی نقاط کشور خدمت رسانی نماید.

امتیازات وال مش

سرعت اجرای بسیار بالا در مقایسه با روش سنتی

کاهش چشمگیر هزینه ها نسبت به وال پست

حذف مراحل ساخت وال پست و اجرای ضد زنگ در کارگاه

اجرای وال مش بسیار راحت است و یک اکیپ اجرایی نیمه ماهر توانایی اجرای آن را دارند

در روش والمش نیازی به اجرای میلگردها بستر نیست و تمامی میلگردهای بستر حذف می شود

در سیستم وال مش تمامی وادار های قائم حذف می گردد

عدم ایجاد ترک در نازک کاری به واسطه حذف وال پست ها

عدم نیاز به اجرای هشتی گیر در تقاطع دیوارها

عملکرد بسیار مطلوب در تست های میز لرزه در مقایسه با روش های سنتی

مراحل اجرای وال مش

استفاده از وال مش نسبتا هزینه کمتری را در بر خواهد داشت. گزارش دقیق تر را کارشناسان شرکت روی نقشه های معماری به شما خواهند داد

وال مش چیست؟

محاسبه سایز و فاصله ناودانی های منقطع و همچنین فاصله بین نوارهای وال مش تابعی از مشخصات فنی پروژه اسـت.

پهنه خطر زلزله، سرعت باد، طبقه قرارگیری دیوار، ارتفاع طبقه، نوع مصالح سازنده دیوار و قطعات الحاقی با آن از جمله پارامترهای ورودی محاسباتی است. محاسبات راهکار وال مــش با نرم افزار تخصصی آن صورت می پذیرد.

علاوه بر دفترچه محاسباتی، نقشه جانمایی اجزای وال مش و متره مصالح مورد نیاز قابل ارائه است.

ضوابط پیوست ششم استاندارد ۲۸۰۰، نشریه ۸۱۹ مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و نیز نشریه های ۷۲۹ و ۳۲۶ سازمان برنامه و بودجه کشور از مراجع اصلی مورد استناد در طراحی وال مش هستند

کنترل کیفیت مصالح وال مش

حداقل مقاومت کششی و نیز حداقل گرماژ پارامترهای اصلی در وال مش هستند.حداکثر نسبت تغییر طول در لحظه گسیختگی الیاف دیگر پارامتر کلیدی در کیفیت مصالح است.

نسبت مقاومت باقی مانده نمونه های در معرض محیط های قلیایی نسبت به نمونه اولیه (AR-RR) نیز باید به صورت پیوسته کنترل گردد.

هرگاه نمونه های وال مش در معرض محیط قلیایی قرار گیرند، لازم است از مقاومت باقی مانده در محاسبات مرتبط بهره برده شود.

ASTM E2098-13 و EN13496-2002 و از استانداردهای شناخته شده برای کنترل و تضمین کیفیت وال مش می باشند. سنجش تمامی این پارامترها در آزمایشگاه های کنترل کیفیت وال مش به صورت منظم صورت می پذیرد

سوالات متداول

سوالات متداول در مورد والمش

وال ­مش راهکاری نوین برای مهار لرزه­ای دیوارهای غیر سازه ­ای است. سرعت بالا و روند ساده ­تر اجرا از امتیازات مهم وال مش است. همچنین در اکثر اوقات، بهره­ گیری از راهکار وال مش هزینه­ های کمتری را نسبت به روش های سنتی رقم می­ زند. حذف ترک خوردگی در دیوارهای غیرسازه­ ای (که در برخی از انواع بلوک ها رایج است) نیز از دیگر امتیازات روش وال مش است.

در پیوست ششم استاندارد ۲۸۰۰ به اجرای الیاف برای مهار دیوار غیرسازه ای اشاره کامل شده است.
طراحی وال مش مطابق با استاندارد ۲۸۰۰ و نشریه ۸۱۹ است و مجوز لازم را داراست.

تیم طراحی وال مش بعد از دریافت نقشه ساختمان اقدام به طراحی ، جانمایی و متره و برآورد متریال های موردنیاز پروژه می کند.
تیم وال مش علاوه بر طراحی بر اساس الیاف، پروژه را براساس روش های سنتی(وال پست) نیز جانمایی و برآورد قیمتی می کند. تا اختلاف قیمت دو روش را هرچه دقیق تر بررسی و تحویل کارفرما دهد.

سرعت اجرای در روش وال مش بسیار بیشتر از روش وال پست است. زمان مورد نیاز برای اجرای وال مش در یک ساختمان مشابه به روش وال مش حداکثر ۵۰ درصد زمان مورد نیاز برای اجرا به روش وال پست است.

با استفاده از روش وال مش و استفاده از الیاف به عنوان مهار دیوار ها، دیگر نیازی به استفاده از میلگرد بستر و وادار ها نمی باشد.

دو نوع ملات خشک پایه سیمانی و پایه گچی به همراه نوارهای فایبرگلاس در اختیار مشتری قرار می گیرد. هر یک از این ملات ها مطابق دستورالعمل مندرج در کیسه آنها با آب مخلوط می­ شوند تا پلاستری یک دست و پرقوام بدست آید. این پلاستر با ماله روی مش فایبرگلس اجرا می شود.

خیر. گچ ساختمانی متعارف چسبندگی سطحی کافی برای ایجاد کامپوزیت توانمند مدنظر ندارد. پلاستر پیشنهادی وال مش سختی سطحی اصلاح شده دارد.

شرکت ساختمانی اندرکنش زمین پی سازه با نام تجاری والمش و با هدف افزایش سطح ایمنی ساختمانها و علی الخصوص پیشگیری از فروریزش دیوارهای غیرسازه ای ساختمان و حفاظت از جان انسانها  در هنگام وقوع زلزله تاسیس گردیده است.والمش راهکاری نوین، فنی و مقرون به صرفه برای مهار لرزه ای دیوارهای غیرسازه ای ساختمان میباشد.در فناوری والمش به منظور پیشگیری از فروریزش دیوارهای ساختمان در برابر نیروهای جانبی همچون زلزله و باد، از شبکه الیاف شیشه (فایبر گلس) استفاده میشود و همانطور که در پیوست ششم استاندارد 2800، از این روش به عنوان یک روش نوین مهار دیوار نام میبرد، با توجه به اینکه در این روش هیچ نیازی به وادار افقی و عمودی و میلگرد بستر نمیباشد، از نظر اقتصادی کاملا به صرفه میباشد.والمش از گردهمایی تعدادی از جوانان نخبه و با انگیزه شکل گرفته و تا کنون توانسته است در بسیاری از پروژه های اقصی نقاط کشور خدمت رسانی نماید.

برآورد هزینه وال مش

نقشه های سازه ای خود را برای برآورد هزینه رایگان ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت گزارش اولیه را برای شما ارسال کنند

ایمیل info@wallmesh.ir